BUX 139310.84 1,22 %
OTP 44800 1,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent az Apple forgalma és nyeresége

Az Apple közzétette a 2001. pénzügyi év 2001. március 31.-én záródó, második negyedévének eredményeit. A negyedévben az Apple 43 millió dollár - azaz részvényenként 12 cent - nyereséget ért el, szemben az előző pénzügyi év azonos időszakában elért 233 millió dollár - azaz részvényenként 64 cent - nyereséggel. A most lezárult negyedév teljes forgalma 1,43 milliárd dollár volt, ez 26 százalékos csökkenés az előző pénzügyi év azonos időszakához képest. A nemzetközi piacokon történő értékesítések a teljes forgalom 48 százalékát tették ki.

2001. április 20. péntek, 08:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A negyedéves eredményre kedvező hatással volt az adók levonása után
összesen mintegy 89 millió dollár értékben az ARM Holdings, plc. cégben birtokolt mintegy 23 millió részvény eladásából származó bevétel, és más befektetésekre fordított 86 millió dollár kiadás. A társaság készpénzállománya több mint 4,1 milliárd dollár.
Terveink szerint a pénzügyi év második felében 3,2 és 3,4 milliárd dollár közötti forgalmunk lesz, azaz folyamatosan növekvő nyereségre számítunk a harmadik és a negyedik negyedévben - vélekedett Fred Anderson, az Apple pénzügyi igazgatója.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet