BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Ruhrgas növelné Gazprom-részesedését

A német Ruhrgas gázipari konszern orosz sajtóértesülések szerint a jelenlegi 5 százalékról 10 százalékosra szeretné részesedését növelni Gazpromban - közölte az MTI. A társaság törekvése egybeesik az orosz kormányzat terveivel: Putyin elnök hét eleji közlése alapján a jelenlegi 20 százalékos korlátról akár 40 százalékra növelnék a külföldi részesedést.

2001. április 10. kedd, 20:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz elnök a jelenlegi kettős rendszer megszüntetését is kívánatosnak tartaná a Gazprom részvényei esetében. Jelenleg az orosz piacon a Gazprom részvényeivel folyik a kereskedés, külföldiek azonban nem vásárolhatják, ugyanakkor a nemzetközi piacon a papírokat megtestesítő amerikai letéti jegyekkel lehet üzletelni, amelyek jelentős diszkontot tartalmaznak. Ez a rendszer gyakorlatilag minimálisra mérsékli a Gazprom-részvények likviditását és elriasztja a külföldi befektetőket az orosz gázipari cégtől, amelyben elemzők szerint ez idő szerint csupán 11 és fél százalékos lehet a nem orosz részesedés.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet