A Magyarországon is gyártandó XBoxok marketingjére az első másfél évben 500 millió dollárt költ a Microsoft. A Segával kötött szerződés más japán játékszoftvergyártókat is átcsábíthat Gates játékkonzolához, amely a 20 milliárd dolláros piacot jelenleg uraló Sonyt, illetve Nintendót hívja ki versenyre.
