Oroszország be akar lépni a Kereskedelmi Világszervezetbe (WTO), de csak akkor, ha megvédheti saját gazdasági érdekeit - jelentette ki Mihail Kaszjanov miniszterelnök Moszkvában a WTO-csatlakozásról tartott nemzetközi tanácskozáson. A WTO-nak engedményeket kell tennie az orosz gazdaság fejlődése érdekében - idézte Kaszjanovot a Reuters -, és biztosítania kell, hogy az orosz exportőrök egyenlő bánásmódban részesüljenek. German Gref gazdaságfejlesztési és kereskedelmi miniszter szerint Moszkva jövő év elejéig befejezheti a csatlakozási tárgyalásokat.
Oroszország 1993-ban jelentkezett a GATT-ba, 1995 óta tárgyal az utódszervezet WTO-val, illetve a belépéshez szükséges kereskedelmi megállapodásokról számos országgal - emlékeztet az MTI.
