BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Engedményeket vár a WTO-tól Oroszország

2001. március 30. péntek, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Oroszország be akar lépni a Kereskedelmi Világszervezetbe (WTO), de csak akkor, ha megvédheti saját gazdasági érdekeit - jelentette ki Mihail Kaszjanov miniszterelnök Moszkvában a WTO-csatlakozásról tartott nemzetközi tanácskozáson. A WTO-nak engedményeket kell tennie az orosz gazdaság fejlődése érdekében - idézte Kaszjanovot a Reuters -, és biztosítania kell, hogy az orosz exportőrök egyenlő bánásmódban részesüljenek. German Gref gazdaságfejlesztési és kereskedelmi miniszter szerint Moszkva jövő év elejéig befejezheti a csatlakozási tárgyalásokat.
Oroszország 1993-ban jelentkezett a GATT-ba, 1995 óta tárgyal az utódszervezet WTO-val, illetve a belépéshez szükséges kereskedelmi megállapodásokról számos országgal - emlékeztet az MTI.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet