BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túl nagy a cseh államháztartás hiánya

2001. március 23. péntek, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh kormánynak azonnali lépéseket kell tennie az államháztartás hiányának csökkentése érdekében, különben veszélyezteti a gazdasági fellendülést - jelentette ki prágai sajtókonferenciáján Roger W. Grawe, a Világbank közép-európai igazgatója. A Világbank becslése szerint a hiány tavaly a bruttó hazai termék (GDP) 4,8 százalékára rúgott, és idén tovább növekszik, noha a kilencvenes évek közepén még szufficites volt a mérleg. A cseh kormánynak elég kevés tere van az adóbevételek növelésére - idézte Grawe-t a Reuters -, tekintve, hogy az adók már így is elég magasak, és nagyon széles körre terjednek ki.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet