A cseh kormánynak azonnali lépéseket kell tennie az államháztartás hiányának csökkentése érdekében, különben veszélyezteti a gazdasági fellendülést - jelentette ki prágai sajtókonferenciáján Roger W. Grawe, a Világbank közép-európai igazgatója. A Világbank becslése szerint a hiány tavaly a bruttó hazai termék (GDP) 4,8 százalékára rúgott, és idén tovább növekszik, noha a kilencvenes évek közepén még szufficites volt a mérleg. A cseh kormánynak elég kevés tere van az adóbevételek növelésére - idézte Grawe-t a Reuters -, tekintve, hogy az adók már így is elég magasak, és nagyon széles körre terjednek ki.
