Egyes elemzők szerint az idei első negyedévi adat is mínuszban lesz, ami azt jelenti, hogy a délkelet-ázsiai ország technikai recesszióba került. A visszaesést részben az általános lassulásra vezetik vissza - de főleg az USA gazdaságáéra - , aminek nyomában szűkült a kereslet a félvezetők, a mobiltelefonok és a többi olyan elektronikai javak iránt, amelyek a dél-koreai export zömét adják. Belföldön a kormány még mindig nem végzett a vállalati szektor átalakításával, ezen belül a legnagyobb gondot ez idő tájt a második legnagyobb autógyártó, a Daewoo Motor okozza. Ennek eladása ellen folyamatosan tiltakoznak a szakszervezetek, anélkül viszont a csődbe ment vállalat magával rántja számos beszállítóját.
