A bajor autógyártó - amelynek részvényeivel már a BÉT-en is kereskednek - részvényenként 0,46 euró osztalékot fizet az egy évvel korábbi 0,40 euró után. A BMW tavaly adta el veszteséges nagy-britanniai egységét, a Rovert.
A német BMW tavaly 1,663 milliárd euróra növelte üzemi nyereségét az egy évvel korábbi 1,111 milliárdról, amivel elmaradt az 1,97 milliárd eurós elemzői várakozásoktól.Az adózott eredmény - rendkívüli tételek nélkül számolva - a rekordmértékű 1,026 milliárd euróra emelkedett az 1999. évi 664 millióró (ez is kevesebb az elemzők által várt 1,08 milliárd eurónál).
2001. március 15. csütörtök, 14:50

A bajor autógyártó - amelynek részvényeivel már a BÉT-en is kereskednek - részvényenként 0,46 euró osztalékot fizet az egy évvel korábbi 0,40 euró után. A BMW tavaly adta el veszteséges nagy-britanniai egységét, a Rovert.