BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növekszik a munkanélküliek száma az USA-ban

Az USA-ban a március 10-zel zárult négy hétben átlag 364 250 fő regisztráltatta magát először munkát keresőként, ez a legmagasabb szint 1998 július 11. óta. Elemzők szerint ez azt mutatja, hogy a sokáig feszesnek bizonyuló munkaerőpiac változóban van, s ahogy a gazdaság lassul, egyre többen veszítik el állásukat.

2001. március 15. csütörtök, 15:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt héten közölt adat szerint februárban 4,2 százalék volt a munkanélküliségi arány, annyi mint januárban, de fokozatos emelkedésére lehet számítani. A Fed korábban többször is aggodalmának adott hangot amiatt, hogy a munkaerőpiaci hiány az infláció növekedéséhez vezethet - most viszont fordulni látszik az irány, ami növelheti a kamatcsökkentési kedvet.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet