BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

ESTI ÖSSZEFOGLALÓ

Az európai tőzsdéken kitartott a nap végéig a növekedés - az optimizmust a változatlan profitreményekről beszámoló Nokia váltotta ki - és egyelőre az USA-ban is felfelé mennek az indexek. A pénteki fejleményekről vasárnap adunk beszámolót, nemcsak a tőzsdékről, hanem a főbb hírekről is.

2001. március 15. csütörtök, 19:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A FTSE 100 1,8 százalékkal - 103,3 ponttal - 5729,2 pontra emelkedett zárásra, erősödtek egyes távközlési papírok és az egy nappal korábban még süllyedőfélben levő banki részvények. Párizsban a CAC40 változatos nap után 1,2 százalékos - 62,26 pontos - emelkedéssel 5177,66 ponton zárt; az irányt a Suez Lyonnaise des Eaux közüzemi és médiacsoport szabta meg, papírjai 5,1 százalékkal erősödtek, miután 32 százalékos nettó profitnövekedésről számolt be a tavalyi évre és a következő négy évre biztosra ígérte a kétszámjegyű növekedést. Frankfurtban még zajlik az élet, a DAX 1 százalékos erősödésnél tart. Az euró háromhavi mélypontra, egészen 89,85 dollárcentig esett vissza a tegnapi 91,14-ről azt követően, hogy kiderült: az ECB ismét nem mérsékli az eurózóna irányadó kamatát. A Fedtől viszont sokan 75 bázispontos csökkentést várnak a jövő keddre, amivel az USA irányadó kamata pariba kerülne az eurózóna 4,75 százalékával. A Wall Streeten eddig visszalengett az inga, a Microsoft és a Citigroup látványosan erőre kapott - miután egy nappal korábban a technológiai és a banki papírok estek a leginkább.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet