BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Nokia csak az eladási prognózisát vitte lejjebb.

A Nokia az idei első negyedévben már csak 20 százalékos árbevétel-növekedésre számít - éves összehasonlításban - , szemben a január végén jelzett 25-30 százalékkal - jelentette be a finn vállalat közleménye. Az egy részvényre jutó nyereségre adott prognózis változatlanul 0,19 euró maradt.

2001. március 15. csütörtök, 12:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ legnagyobb mobiltelefon-gyártója lejjebb vitte az idei eladási volumenre szóló előrejelzését is, a korábban remélt 500-550 millió készülék helyett csupán 450-500 milliót terveznek értékesíteni. Nagy riválisai, a Motorola és az Ericsson már korábban visszavették első negyedévi prognózisaikat. A piacok jó hírként értékelték, hogy a Nokia legalább a profitelőrejelzésén nem változtatott, a finn cég árfolyama a bejelentés után 6 százalékkal emelkedett.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet