A világ legnagyobb mobiltelefon-gyártója lejjebb vitte az idei eladási volumenre szóló előrejelzését is, a korábban remélt 500-550 millió készülék helyett csupán 450-500 milliót terveznek értékesíteni. Nagy riválisai, a Motorola és az Ericsson már korábban visszavették első negyedévi prognózisaikat. A piacok jó hírként értékelték, hogy a Nokia legalább a profitelőrejelzésén nem változtatott, a finn cég árfolyama a bejelentés után 6 százalékkal emelkedett.
