BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyorsul a távközlés deregulációja?

2001. március 14. szerda, 16:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán kormány lehetővé teszi, hogy a külföldi befektetők nagyobb részesedést szerezzenek az NTT Corp. egykori távközlési monopóliumban, amelyben a legnagyobb tulajdonos az állam - derül ki a Dow Jones birtokába került deregulációs tervből. Ennek értelmében három éven belül mintegy egyharmadával emelnék a külföldiek által jelenleg birtokolható 20 százalékos limitet, sőt talán még az idén döntenének a korlátozás teljes eltörléséről. A deregulációs terv, amellyel a kormány növelni kívánja a versenyt és csökkenteni akarja a szolgáltatási költségeket, várhatóan már a jövő hónapban életbe lép.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet