BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Deutsche Telekomé lehet a VoiceStream

2001. március 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egyesült államokbeli VoiceStream Wireless Corp. részvényesei tegnap jóváhagyták, hogy a német Deutsche Telekom AG (DT) részvénycserés és készpénzes tranzakcióban felvásárolja az USA hatodik legnagyobb mobilszolgáltatójának számító céget. A DT ajánlatát a VoiceStream igazgatósága már tavaly júliusban jóváhagyta; akkor az ügylet még 50,7 milliárd dollárt ért, de a DT-részvények értékvesztése nyomán, a tegnapi záróárfolyam alapján már csak 23,9 milliárd dollárra tehető.
A felvásárlást még jóvá kell hagynia az USA szövetségi távközlési bizottságának is és a külföldi befektetéseket ellenőrző testület is felülvizsgálja.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet