BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Gazprom szorosabbra fűzi kapcsolatát az ENI-vel

Az olasz ENI csoport várhatóan két hónapon belül kitermelési egyezményt ír alá a Gazprommal - írta a Financial Times. A források megjelölése nélkül közölt hír szerint az ENI a Kaszpi-tengeri régióban termelhet majd ki kőolajat és földgázt és ezzel az első külföldi olajtársaság lehet, amelyik ilyen lehetőséghez jut.

2001. március 9. péntek, 10:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A brit lap szerint a szerződés ahhoz is megnyitja az utat, hogy az ENI kisebb részesedést szerezhessen a Gazpromban. Az ENI korábban már megállapodást kötött az oroszokkal arról, hogy 500 millió dollárral beszáll az Oroszországot Törökországgal összekötő, a Fekete-tenger alatt húzódó gázvezeték megépítésébe.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet