BUX 139041.43 -0,19 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jöhetnek a szlovákok

Az idei évre vonatkozó megállapodással egészítették ki a Magyarország és Szlovákia közti, az állampolgárok kölcsönös foglalkoztatásáról szóló 1999-ben megkötött egyezményt. Ennek értelmében mindkét országból 800 állampolgár vállalhat munkát a másik országban legfeljebb egy évig, legfeljebb egy éves meghosszabbítási lehetőséggel, a rövid időtartamra, szezonális jellegű munkákra pedig 200-200 jelentkező mehet, legfeljebb hat hónapig.

2001. március 8. csütörtök, 11:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Matolcsy György magyar gazdasági miniszter és Peter Magvasi szlovák munka-, szociális és családügyi miniszter által ma Pozsonyban aláírt megállapodás növeli az 1999-es egyezmény nyújtotta lehetőségeket, hiszen az 400-400 fő számára tett lehetővé egyéves munkavállalást a partnerországban, 400-400 pedig hat hónapra jöhetett. A tapasztalatok szerint a szlovák munkavállaók kihasználják a lehetőségeket, 1999-ben és 2000-ben is kimerítették az éves kvótát - szezonális igény 1999-ben alig volt, 2000-ben azonban azt is kihasználták - , Magyarországról viszont 1999-ben hárman, 2000-ben öten kértek és kaptak szlovákiai munkavállalási engedélyt. A szlovák munkaerő főleg Győr-Moson-Sopron, illetve Komárom-Esztergom megyékbe érkezik ( Philips, Magyar Suzuki, Hungarolen), de sokan jönnek Budapestre is, például a KRIKON Kft-hez építőipari munkásnak.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet