A Matolcsy György magyar gazdasági miniszter és Peter Magvasi szlovák munka-, szociális és családügyi miniszter által ma Pozsonyban aláírt megállapodás növeli az 1999-es egyezmény nyújtotta lehetőségeket, hiszen az 400-400 fő számára tett lehetővé egyéves munkavállalást a partnerországban, 400-400 pedig hat hónapra jöhetett. A tapasztalatok szerint a szlovák munkavállaók kihasználják a lehetőségeket, 1999-ben és 2000-ben is kimerítették az éves kvótát - szezonális igény 1999-ben alig volt, 2000-ben azonban azt is kihasználták - , Magyarországról viszont 1999-ben hárman, 2000-ben öten kértek és kaptak szlovákiai munkavállalási engedélyt. A szlovák munkaerő főleg Győr-Moson-Sopron, illetve Komárom-Esztergom megyékbe érkezik ( Philips, Magyar Suzuki, Hungarolen), de sokan jönnek Budapestre is, például a KRIKON Kft-hez építőipari munkásnak.
