BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaesett az ausztrál GDP

2001. március 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ausztráliában a tavalyi utolsó negyedévben 0,6 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) az előző három hónaphoz képest, amikor a módosított adatok szerint 0,4 százalékkal nőtt. Éves összehasonlításban 2,1 százalékkal bővült a gazdaság a negyedik negyedévben. Az adat a zéró növekedésről szóló legborúlátóbb előrejelzéseknél is kedvezőtlenebb - hangsúlyozza a Reuters. A GDP tavaly egész évben 2,1 százalékkal bővült, szemben a 3,1 százalékos prognózissal.
A mutató közzététele után elemzők igazolva látták az ausztrál jegybank (RBA) néhány órával korábbi döntését, amellyel 5,75 százalékról 5,5 százalékra mérsékelte az irányadó kamatot, s ezzel egy hónapon belül másodszor szánta rá magát csökkentésre. Az RBA tavaly négy ízben is kamatot emelt, és John Howard miniszterelnök most részben erre vezette vissza a gazdaság zsugorodását.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet