A Deutsche Telekom (DT) és a France Télécom (FT) eladják részesedésüket az USA-beli Sprint Corp.-ban - jelentette be a távolsági hívásokra szakosodott amerikai vállalat. A német és a francia távközlési csoport 10-10 százalékkal részesedik a Sprintben, a két pakett együttvéve mintegy 4 milliárd dollárt ér. Az eladás hírét már azóta várták, hogy a három érintett vállalat egy évvel ezelőtt feloszlatta vegyesvállalatát, a Global One-t. A DT és az FT egyaránt adósságtörlesztésre fordítja a befolyó pénzt.
2001. február 21. szerda, 11:27
