BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Senkit nem érdekel a görög távközlési vállalat

A vezető görög távközlési vállalat, az OTE eddig még nem kapott választ arra a felhívására, amelyben ajánlatokat kért stratégiai együttműködésre - közölte a cég vezérigazgatója a To Vima című lapban.

2001. február 19. hétfő, 11:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nikosz Manaszisz hozzátette: a távközlési szektornak egész Európában magas fejlesztési költségekkel kell szembenéznie, s ez lehet az oka annak, hogy eleddig egyetlen külföldi érdeklődő sem jelentkezett a felhívásra. Az OTE olyan partnert keres, amely legfeljebb 20 százalékos részesedést szerezhetne benne. Az OTE ezen kívül átváltható kötvények kibocsátását tervezi, amivel 51 százalék alá csökkentené a görög állam részesedését. Manaszisz bejelentése ma lenyomta az OTE és leányvállalata, a Cosmote tőzsdén jegyzett papírjainak árfolyamát.

Brett András
Brett András

Ez is érdekelhet