BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb profit warning a chipszektorból: National Semiconductor

Az USA-beli National Semiconductor Corp. (NS) félvezetőgyártó vállalat tegnap közölte, hogy üzleti évének februárban végződő harmadik negyedében a korábban prognosztizáltnál sokkal kisebb forgalomra és nyereségre van kilátás. A chipek iránti kereslet visszaesése, a disztribúciós hálózatban felhalmozódott készletek nyomán a cég 475-480 millió dolláros forgalomra, azaz negyedéves szinten 19 százalékos csökkenésre számít - az elemzők 558,4 millióra számítottak.

2001. február 2. péntek, 08:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az NS a második negyedévben még 106,7 millió dolláros profitról, részvényenként 56 centes eredményről számolt be. A társaság a harmadik negyedévet illetően további lassulást vár, ám úgy tűnik, elsőként - márciusban - a teljes eladások 25 százalékát kitevő, mobilkészülékekben használt félvezetők forgalma térhet magához. Iparági becslések szerint az idén 500-550 millió mobiltelefont adnak el világszerte, szemben a korábbi prognózisokban szereplő 400 millióval. Az is a National Semiconductor reményeit erősíti, hogy a második félévben várhatóan a PC-chipek forgalma is felpörög majd.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet