A Nokiának és az Ericssonnak is szállító társaság a pécsi üzemben dolgozó 3 200 fő negyedét bocsátja, míg az észtországi tallinni gyárban 600 fős (19 százalékos) leépítést hajt végre, ugyanis - mint ismeretes - az Ericsson-mobilokat a Flextronics fogja gyártani. Az Elcoteq emellett a tallinni üzem bővítését hat, a lengyelországi gyár beindítását pedig három hónappal halasztja el. A globális mobiltelefon-piac lassulása, illetve az Ericsson termeléskihelyezése miatt a társaság gyenge első féléves forgalmat és eredményt vár, ám a teljes évet tekintve már optimista.
