BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A cseh mobilcégek drágállják az UMTS-koncessziók díját

A cseh Cesky Mobil AS mobilszolgáltató közölte, hogy túl drágának találja a négy UMTS-koncesszió 5-5 milliárd koronás árát, s azt fontolgatja, hogy nem vesz részt a pályázaton - közölte a Dow Jones. Mint azt korábban hírül adtuk, Csehországban a tervek szerint három UMTS licenszet egyenként ötmilliárd koronáért adnának el, míg a negyediket - ötmilliárd koronás minimumár kikötése mellett - aukció keretében értékesítenék.

2001. február 2. péntek, 10:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ország másik két mobilcége - az EuroTel és a RadioMobil - is túlzottnak tartja a licenszek árát, ám úgy tűnik, a kormány nem hajlik a csökkentésre, hiszen az idei költségvetésbe már betervezte az összesen legalább 20 milliárd koronás bevételt.
A Cesky Mobil 1,5-1,6 milliárdos árat tartana reálisnak, míg az EuroTel akár 2,78 milliárd koronát is fizetne egy koncesszióért.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet