BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Nestlé felvásárolja a Ralston-t

A Nestlé SA, a világ legnagyobb élelmiszergyártója 10 milliárd dollár készpénzért megvásárolja a Ralston Purina Co.-t és így a legnagyobb amerikai állateledel-gyártó lesz – értesült a Wall Street Journal. A Nestlé tavaly szerezte meg a Spillerst és az Alpo Petfoodsot.

2001. január 15. hétfő, 13:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hírt kommentálni nem kívánó Nestlé állítólag darabonként 33 dollárt ajánlott a Ralston-részvényekért, ez 34 százalékkal több a papírok pénteki 24,625 dolláros záróáránál. Ennek az üzletnek versenyjogi vonatkozásai is lehetnek, mivel a Ralston 27, a Nestlé pedig 12 százalékát birtokolja a 4,3 milliárd dolláros amerikai kutyaeledel-piacnak. A Ralston árbevétele 1996 óta 30 százalékkal nőtt, tavaly 2,76 milliárd dollár volt Az amerikai állateledel-piac 11 milliárd dolláros és évi 6,5 százalékkal bővül.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet