BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott az USA külkereskedelmi hiánya

2000. november 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai külkereskedelmi mérleg hiánya szeptemberben rekordértékre, 34,26 milliárd dollárra emelkedett az augusztusi 29,81 milliárd után, noha a Wall Street csak 30-31 milliárd dollárra számított. A deficit megugrásában az import erőteljes növekedése játszotta a fő szerepet: a bevitel az előző hónaphoz képest 3,1 százalékkal, 126,6 milliárd dollárra nőtt, ami szintén rekordszintet jelent. Az export eközben 0,7 százalékkal, 92,4 milliárd dollárra süllyedt; elsősorban a mezőgazdasági, a számítástechnikai és a távközlési termékek, valamint gépjárművek és alkatrészeik iránti külföldi kereslet csappant meg. A Reuters által idézett elemzők szerint az adatok arra engednek következtetni, hogy az amerikai gazdaság a harmadik negyedévben az előzetesen megadott 2,7 százaléknál jóval kisebb ütemben bővült a második negyedévre kimutatott 5,6 százalék után, és a gazdaság kezdi megszenvedni az erős dollár hatását. A harmadik negyedévi végleges GDP-adatokat a jövő héten teszik közzé.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet