BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közösségi tulajdonban marad az Istenszeme fogadó

Biztosan közösségi tulajdonban és közösségi használatban marad a Haggenmacher-villa, az egykori Istenszeme fogadó budai műemlék épülete és hatalmas parkja.

2022. február 12. szombat, 17:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fővárosi Önkormányzat Tulajdonosi Bizottsága tavaly novemberben döntött a XII: kerületi műemlék Haggenmacher-villa eladásáról, a lépés azonban óriási felháborodást váltott ki a Hegyvidéken - írja közösségi oldalán Fürjes Balázs, Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár.

Posztja szerinte a helyi értékek sorsáért aggódó civilekkel, lokálpatriótákkal, több önkormányzati képviselővel  és a XII. kerületi polgármesterrel, Pokorni Zoltánnal összefogva megakadályozták a privatizációt.

Elértük, hogy az állam gyakorolja az őt megillető elővásárlási jogot, a kormány pedig biztosítsa az ehhez szükséges forrást. A papírmunka lezajlott, ma pedig a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő munkatársaival átvettük a kulcsokat, és birtokba vettük az egykori Istenszeme fogadót és a  parkját - írja Fürjes Balázs.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet