BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb milliárdok az egyháznak

Két budai egyházi beruházásra közel hétmilliárd forint támogatást hagyott jóvá a kormány.

2019. november 22. péntek, 09:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Közlönyben megjelent határozat a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium fejlesztési programjának teljes körű megvalósítását, ennek keretében a sportközpont létesítését és ezzel összefüggésben a történelmi iskolaépület belső átalakítását támogatja 4 milliárd 771 millió forinttal.

A határozat szerint ez a korábbi támogatás kiegészítése, de arról nem szól a jogszabály, hogy mikor, hol és mennyit kapott a rend. Az viszont ismert, hogy novemberben tette közzé a rend a következőt: a becsült 2 milliárd 997 millió forinttal szemben 4 milliárd 497 millió forintért építheti meg a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium sportközpontját a kecskeméti Horváth Építőmester Építőipari Zrt. és a bicskei Possibuild Építőipari és Szolgáltató Kft.

A 4 milliárd 771 millió forintból 1 milliárd a jövő évi, míg a többi a 2021-es évi központi költségvetést terheli.

A Budapest-Pasaréti Páduai Szent Antal Plébánia lelkipásztori központjának felépítésére, a templom és a rendház felújítására pedig 1 milliárd 778 millió forintot biztosított a kormány. Ez teljes egészében a jövő évi költségvetést terheli.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet