BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszmilliárd forint elköltéséről döntött a kormány

A kormány az idén és a következő két évben, összesen 20 milliárd forintot juttat az állami költségvetésből az építőipar technológiai korszerűsítésére, az erről szóló határozat a Magyar Közlönyben jelent meg.

2018. február 8. csütörtök, 18:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A támogatás az építőipari ágazat, valamint az  építőipari kivitelezéshez szorosan kapcsolódó építészmérnöki és mérnöki tevékenységet végző vállalkozások technológiai korszerűsítésére, továbbá hatékonyságnövelésére fordítható. A határozat jelző nélküli támogatást említ, így vélhetően vissza nem térítendő támogatásról van szó.

A támogatás évenkénti megoszlása a következő: az idén 8 milliárd, míg 2019-ben és 2020-ban 6-6 milliárd forint.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet