BUX 140220.77 0,43 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy volt fideszes sok pénzt kaphatott a szuperkórház telkéért

A szuperkórháznak kinézett mocsaras telek egy része magánkézben volt, egy volt fideszes önkormányzati képviselőtől is vásárolt az állam - írja a hvg.hu az RTL Híradóra hivatkozva.

2017. július 13. csütörtök, 07:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Balog Zoltán miniszter kedden jelentette be, hogy megszerezték az új, dél-budai szuperkórház telket, az RTL Klub Híradó információi szerint 4,4 milliárd forintért - írja a hvg.hu. A terület az M1-M7-es autópálya bevezető szakaszánál terül el, közművesíteni kell, valószínű, hogy autópálya-lehajtókra is szükség lesz, és a terület egy része elmocsarasodott, ami megnehezítheti a projektet.

A terület egy része magánkézben volt, ezekkel a tulajdonosokkal megegyezett a kormány. Egyikük Tamás László vállalkozó, korábbi kőbányai fideszes önkormányzati képviselő volt, aki a Híradóban bemutatott régebbi fotón Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester és Orbán Viktor miniszterelnök társaságában focit néz. Aktív résztvevője volt a békemeneteknek is - írják.

A szuperkórház építése 2019-ben kezdődhet. Az 1058 ágyas intézmény az előzetes számítások szerint 140 milliárd forintból jöhet létre.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet