BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drága lakásokat vesznek itthon a külföldiek

Az év első kilenc hónapjában a Magyarországon eladott lakások 2,4 százalékát vásárolták meg külföldiek, holott az első negyedévben még egy százalék alatt volt ez az arány - idézi csütörtöki számában a Világgazdaság Soóki-Tóth Gábort, az Otthon Centrum elemzési vezetőjét.

2016. október 27. csütörtök, 07:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fővárosban 4,4, az 50 millió forint felett - szinte kizárólag Budapesten - elkelő ingatlanok esetében pedig 16 százalék volt ez a mutató; a külföldiek által vásárolt ingatlanok 43 százaléka található a pesti belvárosban. A külföldi vevők bő harmada ázsiai, elsősorban kínai, de 13 százalék körüli a közel- keletiek (arabok, izraeliek) és az oroszok aránya.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet