BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még egy évig lehet tetszhalott az építőipar

Az eddigi tendenciák alapján jövő év elejétől már növekedési pályára kerülhetne az építőipar, ugyanakkor a megkötött szerződések állománya nem ad okot a bizakodásra.

2010. október 18. hétfő, 08:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén augusztusban 35,4 százalékkal kevesebb új építőipari szerződést kötöttek mint egy évvel korábban, ez a tény pedig különösen aggasztóvá teszi a szektor jövőjét - mondta Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) alelnöke a Világgazdaságnak.

Koji László a VG-nek adott interjúban elmondta, hogy az ÉVOSZ számításai szerint az év egészében a termelés 10 százalékkal múlja majd alul a tavalyit. Ez az ágazat utolsó jó évéhez képest 40 százalékos elmaradást jelent, a lakásépítési szektor pedig 60 százalékos piacvesztést szenvedett el.

Koji László a közmegrendelések újraindulásában látja a kivezető utat, ám, mint mondta – a tervezési időszakoktól függően – a nagy állami beruházásokról leghamarabb október végén, november elején lehet döntésre számítani, az önkormányzatok pedig jövő év február–márciusában határozhatnak az elindítandó munkákról.

Az Új Széchenyi Terv épületfelújítási, otthonteremtési, energetikai programjaiban is lát fantáziát a szakma, de a döntések meghozatalától a tényleges kivitelezés elkezdéséig csaknem egy teljes év telik el, vagyis az építőipar egyhamar nem evickél ki a válságból. Így legfeljebb a jövő év második felében kezdődhet meg az ágazatban az élénkülés Koji László szerint.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet