BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkelt a Bank Center

Eladták a Bank Centert. A prémium kategóriás Szabadság téri irodaház még az év első félévében cserélt gazdát, azonban most is csak a tranzakció tényét hozták nyilvánosságra, sem az ár, sem a hozamszint nem publikus.

2008. november 18. kedd, 08:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eladták az egyik legszínvonalasabb belvárosi irodaházat. A prémium kategóriás Szabadság téri Bank Center még az év első félévében cserélt gazdát, azonban most is csak a tranzakció tényét hozták nyilvánosságra, sem az ár, sem a hozamszint nem publikus - közölte Furulyás Ferenc, a Jones Lang LaSalle ingatlantanácsadó cég befektetési divíziójának vezetője egy háttérbeszélgetésen.

Mindössze annyit lehet tudni, hogy az angol Roxspringtől egy német nyílt végű alap, a GLL és az Allianze biztosító vásárolta meg a 20 euró fölötti bérleti díjjal, és hosszú távú szerződésekkel lekötött, telt házzal működő irodaházat, amelyhez csak a városban elsőként, az Astoriánál megépült East-West Center, illetve a legújabbak közül a Roosevelt 7/8 hasonlítható.

Az idei befektetési tranzakciók értékét Furulyás összesen 5-600 millió euróra becsüli, és nagyjából hasonló volumenre számít 2009-ben is, hozzátéve, hogy  a befektetési piacon  nagyon nehéz  6-12 hónap következik. A termékek eladhatóságát nemzetközi összehasonlításban nem segíti az illikvid piac, a transzparencia hiánya, és a bürokráciából fakadó akadályok.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet