BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraéled a piac? Eladták a Tulipán Parkot

Húszmillió euróért adta el a SEGRO Plc a Tulipan Park logisztikai központot. A komplexumot az SEB Asset Management, Németország egyik vezető ingatlan-alap kezelője vásárolta meg.

2008. november 12. szerda, 16:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentős logisztikai központ eladására a  válság közepette először került sor, a várakozások szerint az eddiginél magasabb hozam mellett, ennek pontos mértékét azonban nem hozták nyilvánosságra.  A hozzávetőleg 20 millió euróért gazdát cserélt komplexum Biatorbágyon, az M0-M1-es csomópontnál helyezkedik el egy 9 hektáros fejlesztési területen, második fázisát 2008. június elején adták át. A bérbeadható terület nagysága  közel 30 000 négyzetméter.

A  prémium kategóriás park majdnem telt házzal üzemel, a logisztikai központokra jellemző 3-4,5 eurós bérleti díj sáv felső határánál lévő tarifákat  kivétel nélkül neves nemzetközi kereskedelmi és szállítmányozó társaságok (GEFCO, Puma, Eurogate, Müller, Grundfos) állják - tájékoztatta a Napit Sellyei Tamás, a DTZ befektetési üzletág vezetője. 

Czifra Balázs, a SEGRO magyarországi ügyvezető igazgatója szerint a Tulipan Park értékesítése megnyugtatóan zárta az első magyarországi SEGRO fejlesztést, s egyben igazolja, hogy a nehéz piaci körülmények között is lehetséges sikeresen és kiváló értéket teremtve zárni egy klasszikus ingatlanfejlesztési ciklust, azaz az ingatlanfejlesztés-bérbeadás és értékesítés körét.

.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet