BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöld konferenciaközpont Szentendrén

Átadták az első zéró szén-dioxid-kibocsátású konferencia-központot Szentendrén.

2008. június 30. hétfő, 10:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közel kétmillió eurós befektetéssel, az olasz kormány és az EGT-alap finanszírozásában, barnamezős beruházásként megépített Közép- és Kelet-európai Regionális Környezetvédelmi Központ (REC) üzemeltetése száz százalékban megújuló energiaforrásokon, geotermikus és napenergián alapul. Üzemelés közben afféle mini erőműként is működik és a megtermelt energiafelesleget az Elmű átveszi. Egy 80 és egy 120 fős konferenciaterem, könyvtár és kis tárgyalóterem kapott helyet a mintaprojektnek szánt kétszintes központban.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet