Abszurd helyzet áll elő az új köztársasági elnök, Sólyom László pénteki hivatalba lépésével: az államfőnek ugyanis még nem találtak megfelelő rezidenciát. A jelenleg a legfőbb közjogi méltóság otthonául szolgáló épületet a Béla király úti kormányrezidencia részeként az Orbán-kormány eladta az MFB-nek, és a megállapodás szerint Mádl Ferenc lehet annak utolsó lakója. Igaz, a leköszönő államfő egyelőre nem költözik ki onnan, hiszen abban a rózsadombi házban, ahol lakást vettek neki, emeletráépítés kezdődött. Sólyom László felesége a Népszabadságnak elmondta, hogy több ingatlant is megtekintettek - elsősorban a Hárs-hegyen -, de egyik sem felelt meg államfői rezidenciának. Egyelőre Sólyomék társasházi lakását szerelték fel biztonsági berendezésekkel, és az őrségnek lakókocsit állítottak föl. Zelles Sándor, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság vezetője közölte: már találtak megfelelő épületet, de a CD Hungary tulajdonában lévő ingatlanból - amelyet bérelni fognak - csak az év végén költözik ki a mostani bérlő. (Nszab. 1., 2. old.)
