BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rezidenciára vár az új államfő

2005. augusztus 3. szerda, 08:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Abszurd helyzet áll elő az új köztársasági elnök, Sólyom László pénteki hivatalba lépésével: az államfőnek ugyanis még nem találtak megfelelő rezidenciát. A jelenleg a legfőbb közjogi méltóság otthonául szolgáló épületet a Béla király úti kormányrezidencia részeként az Orbán-kormány eladta az MFB-nek, és a megállapodás szerint Mádl Ferenc lehet annak utolsó lakója. Igaz, a leköszönő államfő egyelőre nem költözik ki onnan, hiszen abban a rózsadombi házban, ahol lakást vettek neki, emeletráépítés kezdődött. Sólyom László felesége a Népszabadságnak elmondta, hogy több ingatlant is megtekintettek - elsősorban a Hárs-hegyen -, de egyik sem felelt meg államfői rezidenciának. Egyelőre Sólyomék társasházi lakását szerelték fel biztonsági berendezésekkel, és az őrségnek lakókocsit állítottak föl. Zelles Sándor, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság vezetője közölte: már találtak megfelelő épületet, de a CD Hungary tulajdonában lévő ingatlanból - amelyet bérelni fognak - csak az év végén költözik ki a mostani bérlő. (Nszab. 1., 2. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet