Jövőre változatlan formában megmarad a lakáshitelek állami kamattámogatásának rendszere, és nincsenek változások az adókedvezményekben sem. Befejeződik viszont az önkormányzati bérlakás- építési program, amelyhez az állam 80 százalékos támogatást biztosított. Október közepén várható kormánydöntés arról, hogy a honvédelmi tárca ingyenesen átadja az önkormányzatoknak nem használt ingatlanjait. A támogatások kedvezményezettjei főként a fiatalok és a gyerekesek. A jogosultság alapja nem csak házasság, hanem élettársi kapcsolat is lehet. A jövőben a lakbértámogatás a szociálpolitika része lesz, nem pedig az új lakások építésének ösztönzője. Folytatódik a panel-felújítási program, 2007 végéig változatlan feltételekkel. A Magyar Hírlap úgy tudja, a kormány szerdán dönt arról a garanciaalapról, amelynek segítségével a fiatalok legfeljebb 20 százalék önerővel vásárolhatnak lakást. A Napi Gazdaság értesülései szerint a 35 éven aluliaknak szól majd ez a lehetőség. A szisztéma a szocpollal megegyező jogosultsági rend szerint működhet. A bankok szerint jelentősen, akár 15-20 százalékkal növelheti a hitelezést a használt lakás vásárlásához igénybe vehető kölcsönre járó állami támogatás határösszegének 5 millióról 7 millió forintra emelése. A változás egyben meg is akaszthatja a deviza alapú hitelek térnyerését. (MH szept. 25-26., 12. old., NG szept. 27., 1., 4. old.)
