BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tesco: adócsalás gyanúja a Gyöngyösön

2004. augusztus 5. csütörtök, 09:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Adócsalás gyanúja miatt vizsgálatot indított a Gyöngyösi Városi Ügyészség a Tesco helyi telekvásárlásával kapcsolatban. A feljelentést a szocialista-szabad demokrata többségű helyhatóság ellenzéki frakciója, a Polgári Unió tagjai tették, akik szerint az államot 20 millió forintos kár érte azzal, hogy a kereskedelmi lánc az önkormányzati telekért mindössze 70 millió forintos vételárat fizetett, miközben 200 millió forintos támogatást nyújtott a városnak. Úgy vélik: mivel az eredeti előterjesztésben 270 millió forintos vételár szerepelt, az utóbb támogatásként lerótt összeg gyakorlatilag burkolt vételárnak számít. Keresztesi József, Gyöngyös szabad demokrata alpolgármestere szerint a vádak teljesen megalapozatlanok, a Tesco nyújtotta támogatás egy, az adásvételtől teljesen elkülönülő jogügylet. Hozzátette: a 200 millió forintos támogatást a várost nyugatról elkerülő út pályázati önrésze finanszírozására fordítják.(NSZ 16. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet