BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatszázmilliós GVH-bírság az összejátszó építőipari cégeknek

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenytanácsának döntése értelmében összesen közel 600 millió forintos bírságot kell kifizetnie annak a 3 építőipari cégnek, amelyek összejátszottak az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság székházának felújítására kiírt közbeszerzésben.

2004. március 3. szerda, 12:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Baucont Rt.-nek 227 millió forintot, az Épker Kft.-nek ugyanennyit, míg a KÉSZ Kft.-nek 136 millió forint bírságot kell fizetnie, mivel mielőtt pályáztak volna a nyugdíjbiztosító Fiumei úti központjában végzendő munkálatokra, a cégek olyan megállapodást kötöttek, amely szerint bármelyikük nyertessé nyilvánítása esetére a vesztes fél ellentételezést kapott volna. A GVH szerint ezzel megvalósult a piacfelosztás és a verseny kockázatának csökkentése, ezzel az összejátszás tényállása. Később - a megállapodásnak megfelelően - a tenderen nyertes Baucont bevonta alvállalkozóként a másik két céget is.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet