Az elkészült tervezetet szakértők több ponton is vitatják, a fő problémát a támogatással járó terhek az állam és az önkormányzatok közötti megosztása jelenti. A rendelet eredeti célja az volt, hogy vonzóbbá tegye a kormány a bérlakásépítést a vállalkozók számára. A program első fázisában csak az új lakások bérlői vehetnek részt, amennyiben képesek a bérleti díj nagyobbik részét maguktól is előteremteni.
