BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúszik a lakbér-támogatás

Nem kerül januárban a kormány elé a lakbér-támogatási rendelet, bár a korábbi tervek szerint már ekkor döntés született volna az egymilliárd forintról rendelkező jogszabályról - írja a Világgazdaság.

2004. január 28. szerda, 08:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elkészült tervezetet szakértők több ponton is vitatják, a fő problémát a támogatással járó terhek az állam és az önkormányzatok közötti megosztása jelenti. A rendelet eredeti célja az volt, hogy vonzóbbá tegye a kormány a bérlakásépítést a vállalkozók számára. A program első fázisában csak az új lakások bérlői vehetnek részt, amennyiben képesek a bérleti díj nagyobbik részét maguktól is előteremteni.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet