BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét építőipari boom készül?

A május óta tartó növekedés ellensúlyozta az év eleji visszaesést, a novemberi építőipari termelés pedig már 5,9 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit.

2004. január 20. kedd, 09:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi év első 11 hónapjában az építőipari termelés 0,1 százalékkal volt magasabb a tárgyévhez képest, novemberben pedig a kiigazított adatokkal 5,9 százalékkal nőtt a termelés volumene a tavaly novemberihez képest - áll a KSH közleményében.

Szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazítva a termelés 2003 novemberében az előző havinál 1 százalékkal volt alacsonyabb. A termelés első 11 hónapjában összesen mért 0,1 százalékos növekedés azt mutatja, hogy a február-április közötti visszaesést a termelés május óta tartó növekedése ellensúlyozni tudta.

A szerkezetkész épületek és egyéb építmények építésének termelése 2003 első tizenegy hónapjában 8,6 százalékkal csökkent, míg az épületgépészeti szerelés termelése 16,9 százalékkal, a befejező építésé pedig 3,5 százalékkal emelkedett a tárgyévhez képest. A bázisévben az épületek építése 0,4 százalékkal csökkent, az egyéb építményeké 0,9 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban.

A KSH tavaly novemberi adatai szerint a szerkezetkész épületek és egyéb építmények építése 5,8 százalékkal maradt el a 2002 novemberitől, míg az épületgépészeti szerelés termelése továbbra is dinamikusan, 23,1 százalékkal, a befejező építésé 9,8 százalékkal nőtt. Novemberben mind az épületek, mind az egyéb építmények építésének volumene meghaladta az egy évvel korábbit.

Emellett az építőipari vállalkozások novemberben kötött szerződéseinek volumene megegyezett az egy évvel korábbival, ezen belül az épületek építésére kötött szerződések volumene 6,7 százalékkal emelkedett, az egyéb építményeké viszont 6,6 százalékkal csökkent.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet