BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Baumag három év alatt fizetne vissza mindent

A befektetőinek negyvenmilliárd forinttal tartozó Baumag Szövetkezet vezetője három év alatt szeretné mindenkinek visszafizetni befektetését - írja a Népszabadság.

2003. december 23. kedd, 09:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 12-18 ezer tulajdonost képviselni hivatott „ellenőrző bizottság” minden követelésének ugyanakkor nem akar eleget tenni. Az 1995 óta működő Baumag az ingatlanszövetkezetek folyamatos fizetésképtelenné válása után, maga is nehéz helyzetbe került: a befektetők egy része két hónap alatt közel egymilliárd forintot vett ki. Október közepére Balázs László elnök elmondása szerint a cég összes mozgósítható pénztartaléka elfogyott, így befagyasztották a kifizetéseket. Az elnök ugyan az ekkor összehívott rendkívüli közgyűlésen megígérte, hogy december közepéig elkészíti a társaságcsoport auditált, összevont mérlegét, ám ezen ígéretnek még nem tett eleget. A cégek közötti szerződések, pénzmozgások továbbra is titokban maradnak, és pontos ingatlanleltár sem készült - írja a lap.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet