A 12-18 ezer tulajdonost képviselni hivatott „ellenőrző bizottság” minden követelésének ugyanakkor nem akar eleget tenni. Az 1995 óta működő Baumag az ingatlanszövetkezetek folyamatos fizetésképtelenné válása után, maga is nehéz helyzetbe került: a befektetők egy része két hónap alatt közel egymilliárd forintot vett ki. Október közepére Balázs László elnök elmondása szerint a cég összes mozgósítható pénztartaléka elfogyott, így befagyasztották a kifizetéseket. Az elnök ugyan az ekkor összehívott rendkívüli közgyűlésen megígérte, hogy december közepéig elkészíti a társaságcsoport auditált, összevont mérlegét, ám ezen ígéretnek még nem tett eleget. A cégek közötti szerződések, pénzmozgások továbbra is titokban maradnak, és pontos ingatlanleltár sem készült - írja a lap.
