BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingatlanszövetkezetek: mi lesz a Baumaggal?

Újabb rendkívüli közgyűlés öszszehívását kezdeményezi a Baumag ellenőrző bizottsága, ennek megtartására kiírt határidő december 19-e. A negyvenmilliárd forintot kezelő, fizetésképtelenné vált szövetkezetben tizenkétezer befektető érdekelt.

2003. november 24. hétfő, 09:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Baumag október eleje óta nem fizeti ki tagjait, a részjegyek visszavásárlásának leállítását a szövetkezet likviditási helyzetének megrendülése kényszerítette ki - írja a Magyar Hírlap a cég vezetését idézve.

Az október végén tartott rendkívüli közgyűlésen ugyanakkor a vezetés szerint döntés született egy legalább hathónapos pénzvisszafizetési moratóriumról, ezt azonban a befektetők képviselői tagadják (máig sincs hiteles jegyzőkönyv a közgyűlésről). A cég vezetői a szövetkezet továbbműködtetésére törekednek, ennek lehetséges formája lehet az üzletrészforgalom ütemezett újraindítása, a részjegyek kötvénnyé, részvénnyé alakítása, vagy az ingatlanalappá való alakulás.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet