A Baumag október eleje óta nem fizeti ki tagjait, a részjegyek visszavásárlásának leállítását a szövetkezet likviditási helyzetének megrendülése kényszerítette ki - írja a Magyar Hírlap a cég vezetését idézve.
Az október végén tartott rendkívüli közgyűlésen ugyanakkor a vezetés szerint döntés született egy legalább hathónapos pénzvisszafizetési moratóriumról, ezt azonban a befektetők képviselői tagadják (máig sincs hiteles jegyzőkönyv a közgyűlésről). A cég vezetői a szövetkezet továbbműködtetésére törekednek, ennek lehetséges formája lehet az üzletrészforgalom ütemezett újraindítása, a részjegyek kötvénnyé, részvénnyé alakítása, vagy az ingatlanalappá való alakulás.
