A 2003-as költségvetés tervezetében az idei 128 milliárd foritnttal szemben 139,7 milliárd forint szerepel lakástámogatásokra - jelentette be sajtótájékoztatóján Csabai Lászlóné, lakásügyi kormánymegbízott. A NAPI Online kérdésére Csabainé elmondta, hogy várhatóan már január 1-jétől igénybe vehetik az önkormányzatok is a jelzáloghitelek után járó állami támogatást. Építési vállalkozók azonban egyelőre nem részesülhetnek a támogatásban, ugyanis a kormány előbb ki akarja alakítani a hosszú távon is stabil lakbérkiegészítési támogatás rendszerét.
