BUX 139056.86 1,04 %
OTP 44680 1,59 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezt is megéltük: legendás olasz autómárkák kerülhetnek kínai kézbe

Sajtóinformációk szerint az olasz kormány rendelettel venne át megszűnt autómárkákat, amelyeket aztán kínai vállalatoknak adna át.

2024. július 15. hétfő, 15:55

Fotó: Getty Images / Lev Radin
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az olasz kormánynak az a terve, hogy rendelettel átveszi a Stellantis tulajdonában lévő, megszűnt autómárkákat, majd azokat felajánlja kínai vállalatoknak.

Az autopro.hu beszámolója szerint a tervezet az Innocenti és az Autobianchi márkákat érintené, amelyek az 1990-es évek óta már nem aktívak.

Az Innocenti az 1960-as és 1970-es években arról volt híres, hogy elkészítette a brit Mini olasz változatát. Az Autobianchi pedig olyan ismert városi autókat gyártott, mint az A112 és az Y10.

Az olasz ipari minisztérium egyelőre nem kommentálta az értesüléseket, a Stellantis pedig azt mondta a Reutersnek, hogy látták a médiajelentéseket, de a kormány nem tájékoztatta a céget ilyen tervekről.

A törvény szerint amint a kormány ellenőrzése alá kerül egy ilyen vállalat, akkor azokat olyan vállalatoknak adhatják tovább, amelyek Olaszországban kívánnak befektetni vagy külföldön lévő gyártási tevékenységet Olaszországba kívánnak költöztetni.

Jön az új Fiat hibrid, Meloniék hazahoznák az autógyártást
2025-ig megkezdhetik a Fiat 500e hibrid változatának a tömeges olaszországi gyártását. Eközben leállítják a korábbi 500-as benzinmotoros és hibrid verzióinak előállítását Lengyelországban.

Olasz sajtóinformációk szerint a kormány előirányzatát egy decemberben elfogadott törvény és a számvevőszék által vizsgált végrehajtási rendelettervezet teszi lehetővé, amely a legalább öt éve használaton kívüli márkákra vonatkozik.

Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet