BUX 137909.77 -1,14 %
OTP 44390 -1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Máris megfeneklett a mesterterv? Cáfolja Vitézy Dávidot a MOHU Rákosrendező ügyében

A hulladékgazdálkodási vállalat szerint a hulladékkoncesszió bevételeiből biztosan nem veszi meg a területet a Főváros.

2025. február 8. szombat, 16:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vitézy Dávid az Indexnek adott interjújában úgy fogalmazott, hogy a fővárosnak Rákosrendező megvásárlására a hulladékkoncesszió bevételeiből van pénze, mert „ott volt egy egyszeri bevétel a hulladékhasznosító mű átruházásából, ami 33 milliárd forint, ezt használja erre a város,  és ezt a közgyűlési döntés is tartalmazza”.

Most azonban azt közölte a portállal a MOHU, hogy

pontatlanul fogalmaz Vitézy Dávid – a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a Főváros.

A cég kifejtette, hogy lehet, hogy nem tiszta minden részlet a MOHU és a főváros szerződéseiről, ezért szeretnék eloszlatni a kételyeket.

Elárulták, hogy a MOHU Budapest valóban fizetett a BKM-nek: összesen 39 milliárd forintot adtak a MOHU Budapest 50 százalékáért és annak működtetéséért.

Ebből 17 milliárd forintot a BKM csak a közös tulajdonú MOHU Budapest fejlesztésére költhet – ezt az összeget letéti számlán kell tartani, másra fordítani nem lehet.

„Ennek a szerződésnek a részeként, tavaly év végén, további mintegy 13 milliárd forintért vásárolt meg a MOHU Budapest a Fővárostól egy részben EU-s forrásból megvalósuló hulladékválogatót és logisztikai telepet is. A vételárat az EU-s támogatással összefüggésben használhatja fel az Önkormányzat” – közölte a vállalat.

Ez alapján valóban van bőven tartalék a BKM-nél, azonban az összeget nem tudja szabadon felhasználni a főváros.

Hogy Budapest milyen forrásokkal rendelkezik, az nem a MOHU dolga. A mi feladatunk a hazai hulladékgazdálkodási rendszer modernizálása és fejlesztése, annak érdekében hogy meg tudjunk felelni az európai uniós céloknak és hogy minél jobban óvjuk a környezetünket

– tették hozzá.

Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet