BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint rekordot döntöttek a románok, egyszerűen nem férnek a bőrükbe

Az egész kontinensen megugrik decemberben a belföldi utazások száma, de a keleti szomszédaink akarták leginkább személyesen látni egymást.

2024. január 14. vasárnap, 20:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

2022 decemberében az uniós lakosok becslések szerint 92 millió turisztikai utazást tettek, ami az év során tett összes utazás 8,6 százalékát jelenti.

Ebből 73 millió belföldi utazás volt, ami a 2022-ben tett összes belföldi utazás 9,0 százalékát teszi ki,

további 19 millió utazást pedig külföldre, ami az összes külhoni utazás 7,1 százaléka − derül ki az Eurostat jelentéséből.

A téli ünnepek, tehát a karácsonyi szezon alatt a belföldi utazások előnyben részesítésének tartós hagyománya látható csúcsot hozott az amúgy kissé inaktív téli hónapokban. A belföldi utazások száma 2022 decemberében csaknem négyszerese volt a külföldi utazások számának (az év többi hónapjában ez a szám mindössze 3 volt.)

A belföldi utazások növekedése az év végi időszakban a barátok és rokonok meglátogatásának tudható be, hiszen ilyenkor a legtöbb család útra kel, hogy személyesen is együtt legyenek karácsonykor.

A decemberi belföldi utazások több mint fele e célból történt (míg az év többi hónapjában ez a cél körülbelül minden harmadik turisztikai utazásból 1 volt).

Az országos adatokat tekintve a romániai lakosok kiemelkednek a sorból, 2022-ben ők koncentrálták decemberre a legtöbb utazást − 17,1 százalék. Ezt követik Bulgária (12,5 százalék) és Málta (11,8 százalék) polgárai. Ezzel szemben a legalacsonyabb decemberi utazásszámot, 5,2 százalékot a görögök, 6 százalékot a litvánok, 6,4 százalékot pedig a svédek követték el.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet