BUX 139051.82 -0,18 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ennyit fizet a Vodafone ügyfeleinek a gigaleállásért

Kedden teljesen összeomlott a Vodafone és a Telekom, az ügyfelek nem tudtak tévézni, telefonálni, internetezni sem. A két szolgáltató közlése szerint a leállást áramkimaradást okozta. Lapunk értesülése szerint a Vodafone kompenzálja a szolgáltatásleállásért ügyfeleit.

2024. január 5. péntek, 14:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

„A Vodafone Magyarország sajtóosztályán elmondták, hogy a Magyar Telekom Cloud & DataCenterben (Dataplex) bekövetkezett váratlan áramkimaradás miatt a bérelt infrastruktúrán nyújtott szolgáltatási területeken a Vodafone TV szolgáltatások helyreállítási ideje közel 24 órára nyúlt, amelynek oka a hirtelen áramkimaradás okozta, egymástól függetlenül jelentkező hibák feltárása és megoldása volt.

A január 2-3. közötti időszakban a Vodafone TV szolgáltatásban bekövetkezett szolgáltatáskimaradás kompenzációjaként a Vodafone Magyarország az érintett ügyfelek januári havidíjából 1000 Ft-ot jóváír, melyet a következő számlán érvényesít.

Az érintett ügyfeleket sms-ben és számlalevelekben tájékoztatják a jóváírás részleteiről.” – közölte a Vodafone Magyarország az Economxszel.

Mint korábban megírtuk, január 2-án kedden szinte teljesen leállt a Vodafone és a Telekom szolgáltatása: sem internetezni, sem telefonálni, sem tévét nézni nem lehetett. nem lehetett órákon keresztül, s nemhogy későn este, még másnap is akadozott a szolgáltatás, melyet a Vodafone Facebook oldalán el is ismert, és előfizetői türelmét kérte.

A nehéz órák után mindkét szolgáltató arról tájékoztatta az előfizetőket, hogy áramellátási hiba miatt tapasztalhattak szolgáltatáskiesést.

A Vodafone kommunikációja szerint „a kimaradást áramszünet okozta az egyik szerverközpontban, a forgalom átirányításának ideje alatt a szolgáltatások az ország több pontján nem voltak elérhetőek.

Összeomlott a Vodafone, megszólalt a cég a hiba okáról
A Vodafone-nál és a Telekomnál sem lehetett telefonálni, fény derült a probléma okára. Ha többre kíváncsi–––>
Kreivich Orsolya
Kreivich Orsolya
Újságíró
Pályafutását sportújságíróként kezdte a Nemzeti Sportnál 1999-ben, majd érdeklődése fokozatosan a gazdasági témák felé fordult. A Világgazdaságnál és a Manager Magazin üzleti havilapnál újságíróként dolgozott, később pedig a Money.hu tartalmi csapatát erősítette content specialistként. Az Economx szerzőjeként elsősorban a kiskereskedelem és az élelmiszeripar folyamataival foglalkozik, rendszeresen elemzi a szektort érintő legfontosabb trendeket és változásokat. A sporttól ugyanakkor nem szakadt el teljesen: a Moneyball rovatban a sportgazdaság összefüggéseit, üzleti hátterét és kevésbé ismert aspektusait mutatja be. Emellett a Business Portrait című sorozatban ismert emberek üzleti tevékenységét és gazdasági jelentőségét dolgozza fel. Érdeklődési körébe tartozik továbbá a szórakoztatóipar és az amerikai popkultúra is.

Ez is érdekelhet