BUX 139603.84 -0,01 %
OTP 45700 -0,59 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább erősödött a magyar gazdasági lobbi az Egyesült Államokban

Magyar-amerikai gazdasági kamara kezdte meg a működését Chicagóban.

2023. december 8. péntek, 09:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyar-amerikai gazdasági kamara kezdte meg működését Chicagóban – jelentették be a magyar főkonzulátuson csütörtökön.

Kovács Tamás főkonzul a megalakulást bejelentő eseményen arról beszélt, hogy a reményei szerint a Magyar-Amerikai Kereskedelmi Kamara – Chicago tevékenysége révén tovább bővülhetnek a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok.

A nonprofit alapon működő szervezet elnökévé választott Kovács-Sebestény Endre a terveiről szólva azt emelte ki, hogy szeretné, ha a kamara olyan üzleti környezetet tudna létrehozni, ami lehetővé teszi mindkét ország gazdasági szereplőinek hatékony támogatását, ide értve a finanszírozást, a cégalapítást, a vállalati felvásárlást, valamint a kapcsolatépítést szolgáló események megszervezését.

Azt is kiemelte, hogy a Magyarországon kialakított támogató üzleti környezet változatlanul az egyik legfontosabb vonzerő az európai terjeszkedésben gondolkozó amerikai cégek számára, valamint gyorsan növekszik az exportképes magyar vállalatok, köztük startupok száma, amelyek megfelelő támogatás birtokában jó eséllyel tudnak a tengerentúli piacokon is versenyezni 

Az MTI beszámolója szerint a kamara elnöke jelenleg egy biztosítási és autóipari szektorban dolgozó chicagói székhelyű technológiai cég alelnöke. Munkáját Szabados Béla korábbi világbajnok és többszörös olimpikon úszó, valamint Lassu Boldizsár, egy biztosítótárság vezetőségi tagja segíti majd alelnökként.

Már látni, mit hoz magával a magyar-amerikai adóegyezmény megszűnése
2024. január 1-jétől egyik Egyesült Államokkal kapcsolatos adóegyezményünk rendelkezései sem irányadóak, és az országok a saját belső szabályaikat alkalmazzák majd a jövedelmek megadóztatására. Az esetleges kettős adóztatás elkerülésére is csak ezek alapján kerülhet sor. Szakértő segítségével átnéztük a legfontosabb változásokat. Bővebben --->
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet