BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vágyott cél a munka és a család egyensúlya

Beneda Attila, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családügyekért felelős helyettes államtitkára a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában azt mondta, fontos lenne, hogy minél több munkahelyen megvalósulhasson a munka és a család egyensúlya.

2023. november 2. csütörtök, 17:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az államtitkár a Családbarát munkahely díj és a Családokért díj kapcsán azt mondta, már attól is családbaráttá válhat egy munkahely, az otthonossá tett munkakörnyezeten túl, ha a munkaidő rugalmas, ha csapatépítést és továbbképzéseket szerveznek, továbbá, ha játszószobát alakítanak ki a kisgyermekesek számára.

Meglátása szerint ezek a tényezők erősítik a közösséget és „nem vétik el azt a célt, hogy a társadalomban elfoglalt helyünk a családban található meg leginkább.”

Beneda Attila szerint egyre nagyobb az igény arra, hogy ne szükséges rosszként gondoljanak a munkájukra a munkavállalók.

Ezen felül a minőségi, képzett munkaerő is felértékelődik, így a munkaadóknak is erőt kell venniük magukon az olyan intézkedések bevezetésével, amelyek vonzóbbá teszik az adott munkahelyet.

Beneda Attila Kép: MTI Fotó / Kovács Attila
Fotó: MTI Fotó / Kovács Attila

A helyettes államtitkár megjegyezte azt is, hogy a díjak célja, hogy ezeket a társadalom felé bemutatott jó gyakorlatokat bemutassák, továbbá hogy visszaigazolást adjanak a munkaadóknak, hogy amit csinálnak, az a családoknak is jó.

Jól járhatnak a cégek: magas a munkavállalói aktivitás az álláspiacon
A gazdasági mutatók a cégek tavalyi várakozásaihoz képest kedvezőtlenebbül alakultak, ezért idei évben láthatóan visszafogták a munkaerő toborzását.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet