BUX 140220.77 0,43 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jobban aggasztja a magyarokat a drága kenyér, mint a klímaváltozás

Az élen a megélhetési válság van.

2023. október 12. csütörtök, 12:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csak a második helyen áll a legfontosabb problémák tekintetében az ökológiai katasztrófa, ha a magyarokról van szó. A legégetőbb problémának a megélhetési válságot tartjuk. Ugyanakkor a nemzetközi átlaghoz képest pesszimistább jövőképet festenek a magyarok – derül ki az Epson felméréséből.

Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy Magyarország kevésbé kitett a klímaváltozásnak: 1907 és 2017 között 1,15 Celsius-fokkal emelkedett az éves átlaghőmérséklet. Ez még a globális átlagot is meghaladja, ami 0,9 Celsius-fok, ám a kutatók ez a tendencia tovább folytatódhat.

A felmérésből, melyben 39 ország 30 ezer emberét kérdezték meg, kiderül, hogy a hazai válaszadók 49 százaléka tartja a világ egyik jelentősebb problémájának a klímaváltozást. 61 százalékukat azonban jobban aggasztják az emelkedő árak.

A G20-as országok válaszadói 54 százalékban gondolják a klímaváltozást a legsúlyosabb problémának.

A nemzetközi válaszadók közel fele, ideértve a Z-generáció tagjait is, úgy véli, hogy még életében elkerülhető lesz egy esetleges klímakatasztrófa. A magyarok viszont borúlátóbbak, csak 41 százalékuk véli ugyanezt, 28 százalékuk pedig pesszimistán viszonyul a témához. A magyarok harmada reménykedve tekint a jövőbe a klímaváltozás helyzetét illetően, 16 százalékuk viszont aggódik.

De hiába tűnik úgy, hogy a magyarok környezettudatosan, az Epson felmérése alapján mindössze a válaszadók 16 százaléka küzd a környezetéért, ami azt jelenti, hogy több mint kilenc féle módon tesznek érne. 49 százalék négy-nyolc féle dologra figyel oda, 35 százalék pedig gyakorlatilag alig vagy egyáltalán nem környezettudatos.

A legnagyobb fegyvernek az éghajlatváltozás elleni küzdelemben a technológiát vélik a hazai válaszadók: 44 százalék szerint környezetvédelmi technológiákba kellene fektetni, 35 százalékuk szerint a termékek újrahasznosítását és újrafelhasználását kellene javítani, 31 százalék pedig kompenzálná a szén- és műanyagterhelést.

Szépen lehetett keresni idén a katasztrófákon
A nemzetközi kötvénypiacokat hónapok óta sújtó eladási hullámok mellett volt egy olyan kötvényfajta, amin elég jó hozamokat lehetett idén elérni. Ezek pedig az úgynevezett katasztrófakötvények. Mivel egyre több a természeti katasztrófa, egyre több hozamot lehet kérni ezek megvásárlásáért.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet