BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az újrahasznosítás miatt tovább drágulnak az innivalók

A jövő év elejétől induló kötelező visszaváltási rendszer miatt 50 forinttal drágulnak a dobozos és a palackozott üdítők.

2023. október 11. szerda, 06:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

MOHU közleményében úgy fogalmaz, a januártól induló kötelező visszaváltási rendszerrel (nemzetközi megnevezéssel DRS, azaz Deposit Refund System) minden üveg, fém és műanyag palackos italtermék értékesítésekor palackonként egységesen 50 forint visszaváltási díjat fizet a vásárló, amit visszakap, ha a palackot visszaváltja.

Megjegyzik, hogy azokat a palackokat lehet majd visszaváltani, amelyek 2024. január 1. után kerültek forgalomba és rendelkeznek a visszaváltási logóval, valamint a korábbitól eltérő új vonalkóddal.

jogszabály 2024. június 30-ig biztosít átmeneti időszakot, amikor még forgalomba hozhatók az új, jelölés nélküli palackok. A visszaváltást kötelező gépi úton a 400 négyzetméternél nagyobb eladótérrel rendelkező üzleteknek biztosítani, amennyiben az üzlet forgalmának döntő része élelmiszer értékesítésből származik. A rendszer a közlemény szerint önkéntesen csatlakozhatnak a kisebb eladótérrel rendelkező üzletek is, szintén gépi visszaváltóként.

Januárban már vihetjük vissza az üvegeket
Az Energiaügyi Minisztérium szerint a kormány célja, hogy minél gyorsabban átállhassunk a körforgásos gazdaságra, ezért alakult át már júliustól a hulladékgazdálkodás, és vezették be a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszert, amelyben a környezetszennyező termékek gyártóinak többet kell fizetniük a termékeik után keletkező hulladék kezeléséért.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet