BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Van, ahol már leszoktak a tűzijátékról

Augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén hagyományosan minden városban fellövik a petárdákat, noha a legnagyobb érdeklődés mindig a fővárosi tűzijátékot övezi. Vannak azonban olyan nagyvárosok, ahol már évek óta nincs tűzijáték, sőt, tavaly az energiaárak megemelkedése miatt több helyen bojkottálták.

2023. augusztus 18. péntek, 20:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pécsett a tavalyi évet követően idén sem lesz tűzijáték. Péterffy Attila, a megyei jogú város polgármestere azt írta közösségi oldalán, hogy annak költségeit inkább a pécsiekre fordítják. Itt egyébként a szilveszteri tűzijáték is elmarad. A pénzből felújították a Keller János tömböt, parkosítottak és 90 rászoruló családnak segítettek.

Szegeden tavaly maradt el a tűzijáték, aminek az összegéből tűzifát vásároltak azoknak, akik a megemelkedett energiaárak miatt nehéz helyzetbe kerültek – számolt be róla a Szegeder. A lap megemlíti, hogy korábban petíciót is indított a lakosság, hogy a parádét ne rendezzék meg. Ezt a szokását azonban nem tartotta meg az önkormányzat, mivel idén már ismét lesz tűzijáték.

Debrecenben már évek óta nem készülnek tűzijátékkal, a Haon értesülései szerint pedig ez idén sem lesz másként. Ugyanakkor mindig itt adnak otthont augusztus 20-án a Virágkarneválnak, 

Bengáli tűz közepette láthatjuk, ahogy Szent István felajánlja a koronát
Harmincnégyezer pirotechnikai effekt, fényjáték és több száz drón lesz a tűzijátékon, augusztus 20-án. Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet