BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Diszkont áron adják a Teslákat, de van egy csavar

Új modelleket dobott az amerikai piacra a hét elején a Tesla: a Model S szedán és a Model X SUV olcsóbb változatai ugyanakkor rövidebb hatótávolságúak.

2023. augusztus 15. kedd, 20:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az olcsóbb modelleket azért vezette be Elon Musk cége, hogy növelje eladásait az Egyesült Államokban, mivel a magas hitelköltségek csökkentik a drága elektromos járművek iránti keresletet.

A texasi székhelyű vállalat az USA-ban és Kínában is csökkentette autói árát, mivel az eladások növekedését a haszonkulcsok elé helyezi, amelyek még mindig magasabbak az autógyártók esetében.

Az új S és X alapmodellek ára 78.490, illetve 88.490 dollár (átszámítva 27,8 és 31,3 millió forint).

Mindkét modell ugyanazt az akkumulátort és motort kapja majd, mint a 10 ezer dollárral többe kerülő kétmotoros változatok, de teljesítményüket és hatótávolságukat szoftveresen korlátozzák – mondta a Tesla egyik értékesítési képviselője a Reuters-nek.

A gyártó közölte, hogy az új modellek szeptember és október között lesznek elérhetők.

A világ legértékesebb autógyártója a második negyedévben 19 százalékkal többet adott el a régebbi és magasabb kategóriás Model X-ből és S-ből. Ugyanakkor a vállalat részvényei 1,5 százalékkal csökkentek a korai kereskedésben, miután idén eddig közel 95 százalékos nyereséget értek el.

Amerika nem hagyja magát, szankcionálhatja a Kínának szánt befektetéseket
A Fehér Ház azt tervezi, hogy az ország egyes Kínának szánt technológiai befektetéseit szankcionálhatja. Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet